Mamy nowych Sendlerowców!

Aktualność

Gratulujemy nominacji do Nagrody im. Ireny Sendlerowej „Za naprawianie świata”.

Kogo wyróżniła kapituła Nagrody?

Do Nagrody zgłaszają się nauczycielki i nauczyciele z całej Polski – zarówno z dużych ośrodków miejskich jak i małych miejscowości, a także ze wszystkich szczeblów edukacyjnych. Nie inaczej jest w tym roku. Bardzo cieszy nas taka różnorodność.

Wyłonieni w 18. edycji finaliści dołączają do społeczności Sendlerowców – nauczycieli i nauczycielek, których z dumą traktujemy jako naszych ekspertów, a z ich doświadczenia i umiejętności chcemy w przyszłości korzystać. 

Tegoroczni nominowani to:

Paweł Biedny

Emil Błaszkowski

Nauczyciel historii oraz wiedzy o społeczeństwie w SP nr 1 w Szamotułach; pracuje także w Ośrodku Doskonalenia Nauczycieli w Poznaniu. 

Nauczyciel informatyki w szkole podstawowej i ponadpodstawowej oraz dyrektor Zespołu Szkół Specjalnych nr 14 w Gorzowie Wielkopolskim.

Katarzyna Dębowska

Violetta Kalka

Nauczycielka edukacji wczesnoszkolnej oraz języka polskiego jako obcego w SP z Oddziałami Integracyjnymi nr 15. im. Księdza Kardynała Karola Wojtyły w Krakowie.

Nauczycielka języka polskiego i filozofii w Zespole Szkół Mechanicznych, Elektrycznych i Elektronicznych im. prof. Sylwestra Kaliskiego w Toruniu. 

Justyna Kołacińska

Justuna Łazor

Nauczycielka języka polskiego i zajęć artystycznych w SP im. Wojciecha Górskiego w Pamiątce oraz w LO im. Ireny Sendlerowej w Tarczynie. 

Nauczycielka religii, języka polskiego jako obcego, prowadząca Koło Ekologiczne oraz Koło Myśli Krytycznej  w SP z Oddziałami Integracyjnymi nr 247 im. Kazimierza Lisieckiego „Dziadka” w  Warszawie. 

Magdalena Piróg

Agnieszka Pollak-Olszowska

Nauczycielka języka polskiego, prowadząca projekty związane z dziedzictwem żydowskim w LO nr 5 im. gen. Jakuba Jasińskiego we Wrocławiu.

Nauczycielka języka polskiego i historii sztuki w Akademickim Dwujęzycznym Liceum Oxford Secondary School w Bielsku-Białej. 

Anita Rucioch-Gołek

Artur Wolski

Nauczycielka języka polskiego w SP im. Arkadego Fiedlera w Zbąszyniu.

Nauczyciel religii i etyki w ZSLiT nr 1 oraz Prywatnym LO 32 im. J. Monneta w Warszawie.

Gala Nagrody w Łodzi

Gratulujemy wszystkim osobom nominowanym!

23 listopada spotkamy się na uroczystej gali w Centrum Dialogu im. Marka Edelmana. Podczas wydarzenia ogłosimy osobę zwycięską, która otrzyma nagrodę główną w postaci 15 tys. złotych i stanie się laureatem Nagrody, pozostałe osoby traktujemy jako osoby wyróżnione w Nagrodzie. 

18. edycję Nagrody wspierają

Inne aktualności

Aktualności

20/10/2024
Webinar i warsztaty online: Jak zarządzać konfliktem w szkole?
Webinar 24 pażdziernika g. 18.00-19.30 Zarządzanie konfliktem w szkole, to po prostu radzenie sobie z naturalną codziennością. Podczas webinaru dowiesz się: Jakie kroki można podjąć, gdy w grupie pojawi się...
czytaj więcej»
19/09/2024
Webinar i warsztat online: Jak reagować na przemoc seksualną (w sieci) wśród dzieci i młodzieży?
Webinar: 7 października g. 18.00-19.30 To drugi webinar w ramach projektu wsparcia „Szkoła otwartości. Wobec dyskryminacji” – wciąż można dołączyć!Cyberprzemoc wśród młodych ludzi jest zjawiskiem trudnym, ale obecnym w szkołach....
czytaj więcej»
06/09/2024
Webinar i warsztaty online: Jak włączyć rodziców w pracę z klasą?
Jak włączać rodziców w pracę z klasą? – webinar Podczas spotkania postaramy się zdiagnozować, z jakimi potrzebami przychodzi do szkoły współczesny rodzic. Porozmawiamy o tym, jak budować relacje, aby stali...
czytaj więcej»
02/07/2024
18. edycja Nagrody im. Ireny Sendlerowej „Za naprawianie świata”
Gala Nagrody w Białej Synagodze 2024. Fot. Agata Wasilewska Wybieramy spośród siebie Nagrodę przyznajemy nauczycielkom i nauczycielom przedmiotowcom, a także pedagogom, psychologom, bibliotekarzom pracującym w szkole, przedszkolu, ośrodku wychowawczym z...
czytaj więcej»
17/06/2024
II Konferencja „Otwórzmy!” w Warszawie
14 czerwca spotykaliśmy się w Warszawie Tegoroczne spotkanie poświęciliśmy modelowi edukacji włączającej, który opiera się na czterech filarach: widoczności różnorodnych osób i grup, włączaniu oraz wzmacnianiu głosów mniejszościowych, a także...
czytaj więcej»
14/06/2024
Szkoła pełna emocji – warsztaty w Warszawie
W pierwszy weekend czerwca uczestnicy i uczestniczki projektu „Szkoła pełna emocji” spotkali się w Warszawie, aby pogłębić i podsumować swoją pracę w projekcie. Podczas dwóch dni intensywnej pracy omawialiśmy techniki pomocne...
czytaj więcej»

Zobacz inne obszary naszych działań