Warsztaty: Edukacja bez przemocy

Aktualność

Grafika: logotyp grantowców z Norwegii, Liechtensteinu, Islandii

Marcowe warsztaty w Łodzi i Bytomiu

Warsztaty są bezpłatne i odbywają się w ramach programu „Szkoła otwartości. Dbam o równość płci”. Nie trzeba być wcześniejszym uczestnikiem lub uczestniczką programu.

Dla kogo?

Do udziału w stacjonarnym spotkaniu zapraszamy edukatorów i edukatorki z instytucji i organizacji pracujących z osobami nauczycielskimi i uczniowskimi oraz  nauczycielki i nauczycieli.

Podczas warsztatu:

  • zajmiemy się tematem budowania bezpieczeństwa w grupie i klasie,

  • zastanowimy się, jakie potrzeby ma młodzież w kontekście funkcjonowania w grupie rówieśniczej i wobec dorosłych,

  • przyjrzymy się naszym własnym wartościom oraz strategiom ich realizacji,

  • przeanalizujemy te zagadnienia w odniesieniu do zdrowia psychicznego i społecznego, zjawisk przemocowych oraz przeciwdziałania im.

Będziemy pracować innowacyjnymi metodami aktywizującymi, stawiając na doświadczenie, refleksję, jak i poszukiwanie rozwiązań. W ramach warsztatów będą pokazywane narzędzia i publikacje dotyczące równego traktowania w szkołach.

Prowadzący:

Agnieszka Biela

dr Julian Czurko

Psycholożka, trenerka warsztatu psychologicznego i treningu interpersonalnego, superwizorka, pracowniczka oświaty.

Pracuje w oparciu o podejście humanistyczno-doświadczeniowe, proces grupowy i metodologię WenDo, wzbogacone o elementy terapii akceptacji i zaangażowania.

Od 15 lat pracuje trenersko z ludźmi w różnym wieku: od 2-latków po seniorki. Prowadzi różnorodne zajęcia rozwojowe, edukacyjne, szkoleniowe i profilaktyczne m.in. dla osób uczących się, studentek_ów, osób pracujących w edukacji, nauczycielek_li i organizacjach pozarządowych.

Trener oświaty i biznesu, coach, facylitator, edukator i mentor młodzieżowy, doktor nauk humanistycznych.

Pracuje metodologiami rozwojowej pracy z metaforą Clean Coaching, podejścia procesowego JAK-MD oraz edukacji antyprzemocowej dla chłopaków SZTAMA.

Pracuje szkoleniowo i rozwojowo m.in. z młodzieżą, radami pedagogicznymi oraz osobami zajmującymi się edukacją.

Terminy i miejsca

Warsztaty są bezpłatne i odbędą się jednorazowo w marcu z podziałem na edukatorów oraz nauczycieli (termin i lokalizacja są do wyboru w trakcie rejestracji). 

NAUCZYCIELE I NAUCZYCIELKI

EDUKATORKI I EDUKATORZY

10 marca /piątek, godz. 11.00-16.00 – Łódź

lub

24 marca /piątek, godz. 11.00-16.00 – Bytom

9 marca /czwartek, godz. 12.00-15.00 – Łódź

lub

23 marca /czwartek, godz. 11.00-14.00 – Bytom

Projekt „Szkoła otwartości. Wspieranie równości płci” finansowany jest przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię z Funduszy EOG w ramach Programu Aktywni Obywatele – Fundusz Regionalny.

#AktywniObywatele

Inne aktualności

Aktualności

26/11/2024
Anita Rucioch-Gołek laureatką Nagrody im. Ireny Sendlerowej
Laureatka 18. edycji Nagrody Zarówno Janusz Korczak, jak i Kazimierz Dąbrowski czuliby radość i ogromną satysfakcję na wieść o tym, jak idea „pozytywnego bałaganu” wcielana jest w życie poprzez praktyki...
czytaj więcej»
24/10/2024
Mamy nowych Sendlerowców!
Gratulujemy nominacji do Nagrody im. Ireny Sendlerowej „Za naprawianie świata”. Kogo wyróżniła kapituła Nagrody? Do Nagrody zgłaszają się nauczycielki i nauczyciele z całej Polski – zarówno z dużych ośrodków miejskich...
czytaj więcej»
20/10/2024
Webinar i warsztaty online: Jak zarządzać konfliktem w szkole?
Webinar 24 pażdziernika g. 18.00-19.30 Zarządzanie konfliktem w szkole, to po prostu radzenie sobie z naturalną codziennością. Podczas webinaru dowiesz się: Jakie kroki można podjąć, gdy w grupie pojawi się...
czytaj więcej»
18/10/2024
Warsztaty edukacji klimatycznej i antydyskryminacyjnej w Bytomiu
Ponad 20 nauczycieli_ek i edukatorów_ek wzięło udział w warsztatach, które odbyły się w październiku w Pałacu w Miechowicach (Bytomskie Centrum Kultury). Tematem był wzajemny wpływ kryzysów ekologicznych i nierówności społecznych...
czytaj więcej»
19/09/2024
Webinar i warsztat online: Jak reagować na przemoc seksualną (w sieci) wśród dzieci i młodzieży?
Webinar: 7 października g. 18.00-19.30 To drugi webinar w ramach projektu wsparcia „Szkoła otwartości. Wobec dyskryminacji” – wciąż można dołączyć!Cyberprzemoc wśród młodych ludzi jest zjawiskiem trudnym, ale obecnym w szkołach....
czytaj więcej»
06/09/2024
Webinar i warsztaty online: Jak włączyć rodziców w pracę z klasą?
Jak włączać rodziców w pracę z klasą? – webinar Podczas spotkania postaramy się zdiagnozować, z jakimi potrzebami przychodzi do szkoły współczesny rodzic. Porozmawiamy o tym, jak budować relacje, aby stali...
czytaj więcej»

Zobacz inne obszary naszych działań