Webinar i warsztaty online: Jak włączyć rodziców w pracę z klasą?

Aktualność

Jak włączać rodziców w pracę z klasą? – webinar

Podczas spotkania postaramy się zdiagnozować, z jakimi potrzebami przychodzi do szkoły współczesny rodzic. Porozmawiamy o tym, jak budować relacje, aby stali się także naszymi sprzymierzeńcami.

Jak dobre kontakty z rodzicami przekładają się na klimat i współpracę w klasie? Jak tworzyć otwartą grupę, którą spaja wspólnota celów? Podczas spotkania poszukamy dobrych praktyk komunikacyjnych, które budują bezpieczne relacje w grupie rodziców, a dzięki temu także wśród uczniów i uczennic zespołu klasowego.

Termin

Webinar odbędzie się 12 września (czwartek) g. 18.00-19.30. Konieczne są wcześniejsze zapisy. 

Prelegenci webinarium

Anna Pękala

Marcin Michalik

Maciej Wojdyna - prowadzący

Psychoedukatorka, certyfikowana trenerka treningu interpersonalnego, warsztatu i treningu psychologicznego – Absolwentka Szkół Introwych, certyfikowana tutorka, mentorka, nauczycielka.

Od 2010 związana z Fundacją Bullerbyn, oraz Fundacją Dzieci Mają Głos.

Pełni rolę wicedyrektorki d.s. nadzoru pedagogicznego w Liceum Astrid, wicedyrektorki w szkołach podstawowych – „Ronja” i „Bullerbyn”.

Nauczyciel dyplomowany języka polskiego. Absolwent Uniwersytetu Rzeszowskiego, terapeuta pedagogiczny, logopeda, trener szybkiego czytania.

Pracuje w ZS nr 1 w Mielcu na Podkarpaciu. Działa w internetowej społeczności Polonistów z pasją, Microsoftu, Wakeleta, Planu Daltońskiego.

Konsultant Fundacji Plan Daltoński, ambasador aplikacji Wakelet Polska, Wiosny Edukacji i Fundacji Kosmos dla Dziewczynek, nauczyciel innowator Microsoft Innovative Educator Expert oraz Microsoft Innovative Eduacator Master Trainer. 

Nauczyciel dyplomowany, trener, wykładowca akademicki. Absolwent pedagogiki, polonistki i dwuletniego studium psychoterapii. W Centrum Edukacji Obywatelskiej jest ekspertem merytorycznym i kierownikiem w kursach internetowych. Propagator edukacji głębi. 

 

Otwarta komunikacja z rodzicami – warsztat pogłębiający online

Podczas warsztatów:

  • Poznasz otwierające grupę techniki komunikacji.

  • Dowiesz się przygotować się do spotkania z rodzicami.

  • Wraz z innymi uczestnikami zastanowisz się, jak budować wspólnotę celów.

Zachęcamy do zapisów na oba wydarzenia, jednak obecność na warsztatach nie wymaga wcześniejszego uczestnictwa w webinarze.  

Termin

Warsztaty odbędą się 13 września (piątek) w godz. 17.00-1915. Liczba miejsc jest ograniczona. 

Prowadzący

Maciej Wojdyna

Nauczyciel dyplomowany, trener, wykładowca akademicki. Absolwent pedagogiki, polonistki i dwuletniego studium psychoterapii. W Centrum Edukacji Obywatelskiej jest ekspertem merytorycznym i kierownikiem w kursach internetowych. Propagator edukacji głębi. 

Zaświadczenia

Zarejestrowane osoby po wydarzeniu będą mogły wygenerować zaświadczenie potwierdzające udział w serwisie www.zapisy.ceo.org.pl.

Partnerzy

Projekt „Wspieranie zatrudnienia specjalistek i specjalistów z Ukrainy w polskim systemie edukacji” realizowany jest przy współpracy CARE Poland i Mosakowski Family Foundation.

Inne aktualności

Aktualności

24/10/2024
Mamy nowych Sendlerowców!
Gratulujemy nominacji do Nagrody im. Ireny Sendlerowej „Za naprawianie świata”. Kogo wyróżniła kapituła Nagrody? Do Nagrody zgłaszają się nauczycielki i nauczyciele z całej Polski – zarówno z dużych ośrodków miejskich...
czytaj więcej»
20/10/2024
Webinar i warsztaty online: Jak zarządzać konfliktem w szkole?
Webinar 24 pażdziernika g. 18.00-19.30 Zarządzanie konfliktem w szkole, to po prostu radzenie sobie z naturalną codziennością. Podczas webinaru dowiesz się: Jakie kroki można podjąć, gdy w grupie pojawi się...
czytaj więcej»
19/09/2024
Webinar i warsztat online: Jak reagować na przemoc seksualną (w sieci) wśród dzieci i młodzieży?
Webinar: 7 października g. 18.00-19.30 To drugi webinar w ramach projektu wsparcia „Szkoła otwartości. Wobec dyskryminacji” – wciąż można dołączyć!Cyberprzemoc wśród młodych ludzi jest zjawiskiem trudnym, ale obecnym w szkołach....
czytaj więcej»
02/07/2024
18. edycja Nagrody im. Ireny Sendlerowej „Za naprawianie świata”
Gala Nagrody w Białej Synagodze 2024. Fot. Agata Wasilewska Wybieramy spośród siebie Nagrodę przyznajemy nauczycielkom i nauczycielom przedmiotowcom, a także pedagogom, psychologom, bibliotekarzom pracującym w szkole, przedszkolu, ośrodku wychowawczym z...
czytaj więcej»
17/06/2024
II Konferencja „Otwórzmy!” w Warszawie
14 czerwca spotykaliśmy się w Warszawie Tegoroczne spotkanie poświęciliśmy modelowi edukacji włączającej, który opiera się na czterech filarach: widoczności różnorodnych osób i grup, włączaniu oraz wzmacnianiu głosów mniejszościowych, a także...
czytaj więcej»
14/06/2024
Szkoła pełna emocji – warsztaty w Warszawie
W pierwszy weekend czerwca uczestnicy i uczestniczki projektu „Szkoła pełna emocji” spotkali się w Warszawie, aby pogłębić i podsumować swoją pracę w projekcie. Podczas dwóch dni intensywnej pracy omawialiśmy techniki pomocne...
czytaj więcej»

Zobacz inne obszary naszych działań