Opis materiału
Bezpieczna atmosfera w szkole to stan, gdzie każda osoba czuje się mile widziana, może być sobą, nic jej nie zagraża i to pomaga jej się rozwijać i uczyć. Rozmawialiśmy o tym, jak wspierać jej rozwój m.in. przez:
otwartość na różnorodność i potrzeby;
język tworzący relacje;
działania partycypacyjne, artystyczne i równościowe.
Uczestnicy:
Marta Florkiewicz-Borkowska – nauczycielka języka niemieckiego w SP im. Karola Miarki w Pielgrzymowicach, edukatorka, arteterapeutka, trenerka. Laureatka Nagrody im. Ireny Sendlerowej „Za naprawianie świata”, Nagrody im. Janusza Korczaka, a także zdobywczyni tytułu Nauczycielki Roku 2017.
Inicjatorka ogólnopolskiej inicjatywy szycia „Emotkowych Pożeraczy Smutków”.
Maciej Śliwa – nauczyciel historii w III LO z Oddziałami Dwujęzycznymi w Zabrzu. Trener antydyskryminacyjny, aktywista, działacz Amnesty International. Absolwent Szkoły Trenerów Antyprzemocowych SZTAMY Fundacji Herstory. Edukację antydyskryminacyjną zaszczepia nie tylko w szkole, ale też pracując z młodzieżą i nauczycielami w organizacjach pozarządowych. Nominowany do nagrody im. Ireny Sendlerowej „Za naprawianie świata”.
Webinar poprowadzi:
Elżbieta Grab – ekspertka CEO zajmująca się edukacją antydyskryminacyjną oraz edukacją dla różnorodności; pracuje z grupami różnorodnymi wiekowo oraz kulturowo, a także z osobami z doświadczeniem migracji i uchodźstwa. Specjalistka do spraw edukacji w Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN.