Warsztaty: Edukacja bez przemocy

Aktualność

Grafika: logotyp grantowców z Norwegii, Liechtensteinu, Islandii

Marcowe warsztaty w Łodzi i Bytomiu

Warsztaty są bezpłatne i odbywają się w ramach programu „Szkoła otwartości. Dbam o równość płci”. Nie trzeba być wcześniejszym uczestnikiem lub uczestniczką programu.

Dla kogo?

Do udziału w stacjonarnym spotkaniu zapraszamy edukatorów i edukatorki z instytucji i organizacji pracujących z osobami nauczycielskimi i uczniowskimi oraz  nauczycielki i nauczycieli.

Podczas warsztatu:

  • zajmiemy się tematem budowania bezpieczeństwa w grupie i klasie,

  • zastanowimy się, jakie potrzeby ma młodzież w kontekście funkcjonowania w grupie rówieśniczej i wobec dorosłych,

  • przyjrzymy się naszym własnym wartościom oraz strategiom ich realizacji,

  • przeanalizujemy te zagadnienia w odniesieniu do zdrowia psychicznego i społecznego, zjawisk przemocowych oraz przeciwdziałania im.

Będziemy pracować innowacyjnymi metodami aktywizującymi, stawiając na doświadczenie, refleksję, jak i poszukiwanie rozwiązań. W ramach warsztatów będą pokazywane narzędzia i publikacje dotyczące równego traktowania w szkołach.

Prowadzący:

Agnieszka Biela

dr Julian Czurko

Psycholożka, trenerka warsztatu psychologicznego i treningu interpersonalnego, superwizorka, pracowniczka oświaty.

Pracuje w oparciu o podejście humanistyczno-doświadczeniowe, proces grupowy i metodologię WenDo, wzbogacone o elementy terapii akceptacji i zaangażowania.

Od 15 lat pracuje trenersko z ludźmi w różnym wieku: od 2-latków po seniorki. Prowadzi różnorodne zajęcia rozwojowe, edukacyjne, szkoleniowe i profilaktyczne m.in. dla osób uczących się, studentek_ów, osób pracujących w edukacji, nauczycielek_li i organizacjach pozarządowych.

Trener oświaty i biznesu, coach, facylitator, edukator i mentor młodzieżowy, doktor nauk humanistycznych.

Pracuje metodologiami rozwojowej pracy z metaforą Clean Coaching, podejścia procesowego JAK-MD oraz edukacji antyprzemocowej dla chłopaków SZTAMA.

Pracuje szkoleniowo i rozwojowo m.in. z młodzieżą, radami pedagogicznymi oraz osobami zajmującymi się edukacją.

Terminy i miejsca

Warsztaty są bezpłatne i odbędą się jednorazowo w marcu z podziałem na edukatorów oraz nauczycieli (termin i lokalizacja są do wyboru w trakcie rejestracji). 

NAUCZYCIELE I NAUCZYCIELKI

EDUKATORKI I EDUKATORZY

10 marca /piątek, godz. 11.00-16.00 – Łódź

lub

24 marca /piątek, godz. 11.00-16.00 – Bytom

9 marca /czwartek, godz. 12.00-15.00 – Łódź

lub

23 marca /czwartek, godz. 11.00-14.00 – Bytom

Projekt „Szkoła otwartości. Wspieranie równości płci” finansowany jest przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię z Funduszy EOG w ramach Programu Aktywni Obywatele – Fundusz Regionalny.

#AktywniObywatele

Inne aktualności

Aktualności

07/02/2024
Webinar: Jak reagować na przemoc w klasie?
Sytuacje przemocowe między uczniami należą do najtrudniejszych, z jakim mierzą się w szkole nauczyciele i nauczycielki. Jak wtedy reagować? Każda taka sytuacja jest inna, nie ma więc jednego uniwersalnego narzędzia....
czytaj więcej»
22/01/2024
Konflikt w grupie – skorzystaj z naszych materiałów
Praca z konfliktami w klasie i szkole to temat, który spotyka się zawsze z dużym zainteresowaniem naszych odbiorców. Dlatego zebraliśmy w jednym miejscu materiały wypracowane w Centrum Edukacji Obywatelskiej dotyczące...
czytaj więcej»
08/01/2024
Webinarium „Metoda Wspólnej Sprawy – odpowiedź na nękanie i konflikty w klasie”
Metoda pracy z konfliktem Metoda Wspólnej Sprawy to podejście, które skupia się na przywracaniu komunikacji pomiędzy stronami, które zerwały więzi, naprawie szkód, a także pojednaniu stron zaangażowanych w konflikt w...
czytaj więcej»
Pięcioro uczniów i uczennic stoi obok siebie na korytarzu szkolnym. Uśmiechają się.
04/01/2024
Szkoła Pełna Emocji – warsztat online
Narzędziownik do pracy nad kompetencjami społecznymi Warsztaty „Szkoły Pełnej Emocji” kierujemy przede wszystkim (choć nie wyłącznie) do nauczycielek i nauczycieli klas 4-6 SP. Podczas spotkania omówimy kompleksowy zestaw narzędzi do edukacji...
czytaj więcej»
27/11/2023
Jakub Mączyński laureatem Nagrody im. Ireny Sendlerowej „Za naprawianie świata” 2023
Gala Nagrody w Białej Synagodze 25 listopada 2023 roku  w Białej Synagodze, w Sejnach odbyła się 17. gala Nagrody im. Ireny Sendlerowej „Za naprawianie świata”. Kapituła wyłoniła nowego laureata, ale...
czytaj więcej»
02/11/2023
Mamy nowych wyróżnionych w 17. edycji Nagrody im. Ireny Sendlerowej
Kapituła nominowała 11 osób do Nagrody Ostateczny wybór zaledwie kilkorga osób z całej puli bardzo dobrych zgłoszeń jest zawsze trudny. Nie inaczej było w tej edycji. Dlatego tym bardziej dziękujemy...
czytaj więcej»

Zobacz inne obszary naszych działań