Przekaż 1.5% podatku
contd

Webinarium „Wychowanie to podstawa”

Wydarzenia

Zapraszamy Was do obejrzenia nagrania z kolejnego webinarium dla wychowawców i wychowawczyń, które odbyło się w ramach programu „Wychowanie to podstawa” oraz „1Planet4All – Razem dla klimatu!”. Tym razem podjęliśmy tematykę potencjału wychowawczego tematów globalnych.

W gronie ekspertek zaangażowanych w sprawy szkolne zastanawiałyśmy się m. in. nad tym:

👉 jak podejmować trudne i często kontrowersyjne tematy globalne?

👉 jakie korzyści przynosi to naszym uczniom?

👉 jakie korzyści może czerpać z tego sam wychowawca lub wychowawczyni?

Podzieliliśmy się też dobrymi praktykami naszych prelegentek oraz zaprezentowaliśmy Wam przykładowe materiały z kolejnego rozdziału naszej publikacji dla wychowawców i wychowawczyń! 📗

W spotkaniu wzięły udział:

🥇Bernadetta Białek – nauczycielka dyplomowana języka polskiego oraz wiedzy o społeczeństwie, oligofrenopedagog, pracująca Szkole Podstawowej nr 25 w Zabrzu; od 2011r. współpracująca z Centrum Edukacji Obywatelskiej, autorka i współautorka materiałów edukacyjnych m. in. w projektach: „W świat z klasą”, „Rozmawiajmy o uchodźcach”, „Poczytajmy”; mentorka w kursach e-learningowych. W pracy nauczycielskiej przyświeca jej zasada: „Uczymy się nie dla szkoły, lecz dla życia”; nominowana do Nagrody im. I. Sendlerowej „Za naprawianie świata”.

🥇 Sylwia Międzybrodzka – ukończyła m.in. studia z filologii polskiej oraz wiedzy o kulturze. Jest dyplomowaną trenerką, coachem, mentorką i tutorką 2. stopnia. Certyfikowana edukatorka Pozytywnej Dyscypliny w klasie. Na co dzień pracuje w szkole, ale uczy także dorosłych. Prelegentka m.in. na NIDA English Teaching Market i Kongresie Zarządzania Oświatą OSSKO. Współpracuje od kilku lat z Centrum Edukacji Obywatelskiej. Współautorka publikacji ze scenariuszami zajęć pokazującymi, jak włączać edukację globalną do lekcji. Jest entuzjastką edukacji spersonalizowanej. Wśród swoich zainteresowań wymienia neurodydaktykę, kreatywność i szeroko rozumiane sztuki wizualne.

🥇 Marta Jackowska-Uwadizu – koordynatorka programu „1 Planet 4 All – Razem dla Klimatu!”, wcześniej pracowała w projektach „W świat z klasą”, „Klimat to temat!”. Pomaga prowadzić ciekawe i potrzebne działania w polskich – i nie tylko – szkołach na rzecz lepszego świata. Z wykształcenia afrykanistka, z zamiłowania afrykanistka.

Rolę gospodyni pełniła:

🥇Emilia Kędziorek – koordynatorka programu wsparcia „Wychowanie to podstawa” w Centrum Edukacji Obywatelskiej, nauczycielka licealna z 27-letnim stażem (język łaciński, język polski, wiedza o kulturze), certyfikowana trenerka mindfulness, zainteresowana zastosowaniem metod uważności w pracy z uczniami i nauczycielami.

Organizatorem webinarium jest Centrum Edukacji Obywatelskiej. Działanie jest prowadzone w ramach programu wsparcia „Wychowanie to podstawa” realizowanego przez CEO dzięki środkom otrzymanym od Islandii, Liechtensteinu i Norwegii w ramach funduszy EOG oraz w ramach programu „1Planet4All – Razem dla klimatu!” finansowanego ze środków Unii Europejskiej i współfinansowanego ze środków Przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce.

 

🔹🔹🔹

O „Wychowanie to podstawa” – Celem programu “Wychowanie to podstawa” jest przygotowanie i upowszechnienie modelowego procesu planowania, tworzenia i wdrażania rozwiązań wzmacniających funkcję wychowawczą szkoły, nastawioną na kształcenie u uczniów i uczennic kompetencji społecznych, obywatelskich i osobistych, przy jednoczesnym wzmocnieniu inkluzywności działań edukacyjnych. Program jest realizowany przez Centrum Edukacji Obywatelskiej w ramach obszaru programowego „Ucz otwartości”, który wspiera budowanie w klasie dobrych relacji oraz pomaga nauczycielom i nauczycielkom podejmować z uczniami i uczennicami trudne tematy.

1Planet4All – Razem dla klimatu! to program edukacji globalnej, który kładzie szczególny nacisk na edukację klimatyczną z elementami medialnymi. Celem programu jest budowanie świadomych klimatycznie społeczności, czyli takich, które wiedzą, czym jest zmiana klimatu, dostrzegają jej skutki na poziomie lokalnym i globalnym i potrafią chronić klimat.

Inne wydarzenia

Wydarzenia

23/08/2021
Dni CEO – Wychowanie to podstawa
Serdecznie zapraszamy Was na konferencję "Wychowanie to podstawa" skierowaną do wychowawczyń i wychowawców (kl. 4-8 szkoły podstawowej) oraz wszystkich zainteresowanych. Podczas spotkania online zostaną zaprezentowane materiały i koncepcje wypracowane w...
czytaj więcej»
23/08/2021
Warsztaty “Równe/Różne. Wspieranie równości płci w szkole”
Drodzy Nauczyciele i Drogie Nauczycielki, zapraszamy Was na warsztat organizowany w ramach Dni Centrum Edukacji Obywatelskiej, podczas którego porozmawiamy o wypracowanej w projekcie „Równe/Różne. Wspieranie równości płci w szkołach” propozycji...
czytaj więcej»

Zobacz inne obszary naszych działań

?>