Nagroda im. Ireny Sendlerowej „Za naprawianie świata”

Aktualność

Trwają zgłoszenia do Nagrody „Za naprawianie świata” przyznawanej nauczycielom z całej Polski

Uczą otwartości, szacunku i równego traktowania innych. Prowadzą projekty, które angażują młodzież w aktywności z tego zakresu. Ze swoimi działaniami wychodzą poza szkołę do lokalnej społeczności – tak działają nauczycielki i nauczyciele, których co roku wyróżnia się Nagrodą im. I. Sendlerowej „Za naprawianie świata”. Ruszył nabór zgłoszeń do kolejnej jej edycji, który potrwa do 15 września 2021 r.

Nagroda im. I. Sendlerowej „Za naprawianie świata” od 15 lat trafia w ręce nauczycieli i nauczycielek, którzy uczą i wychowują w duchu dialogu, tolerancji oraz poszanowania dla innych. Wyróżnione nią osoby to często nie tylko nauczyciele, lecz także aktywiści i aktywistki zaangażowani w życie swojego regionu czy miejscowości. Swoją pracą nie tylko kształtują postawy młodych ludzi, lecz także sprawiają, że bardziej otwarci stają się mieszkanki i mieszkańcy wsi i miast w całej Polsce. 

Celem Nagrody jest wsparcie ich w tych działaniach, a także docenienie zaangażowania i odwagi, z jaką pracują. Inicjatywa upamiętnia także Irenę Sendlerową, działaczkę społeczną, Sprawiedliwą wśród Narodów Świata, która w czasie II wojny światowej uratowała ponad dwa tysiące żydowskich dzieci. 

https://sendler.ceo.org.pl/misja-nagrody Więcej informacji o nagrodzie

https://rejestracja.ceo.org.pl/content/zgloszenie-do-nagrody-im-ireny-sendlerowej-za-naprawianie-swiata-2021 Zgłoszenia

Inne aktualności

Aktualności

13/01/2022
Wręczenie Nagrody im. Ireny Sendlerowej „Za naprawianie świata”
11 grudnia po raz 15. przyznaliśmy Nagrodę im. Ireny Sendlerowej. Tegoroczną laureatką została Marta Florkiewicz-Borkowska, nauczycielka języka niemieckiego, zajęć technicznych i artystycznych w Szkole Podstawowej im. Karola Miarki w Pielgrzymowicach.  “Moim największym sukcesem jest pokazywanie moim uczniom i uczennicom, że
czytaj więcej»
23/08/2021
Szkoła otwartości
Jesienią 2021 roku rusza nowy kurs internetowy dla nauczycieli i nauczycielek - „Szkoła otwartości”. (więcej…)
czytaj więcej»
23/08/2021
II edycja kursu internetowego – Wychowanie to podstawa
Na jesieni 2021 otwieramy drugą edycję kursu internetowego „Wychowanie to podstawa” dla wychowawczyń i wychowawców klas 4-8 szkoły podstawowej. (więcej…)
czytaj więcej»

Zobacz inne obszary naszych działań