Nasz zespół

Nasz zespół to doświadczeni trenerzy i trenerki oraz specjaliści i specjalistki w swoich dziedzinach, motywujący do działania. 

Ze względu na pracę w trybie hybrydowym zalecamy kontakt mailowy.

Katarzyna Grubek

szefowa działu Kultura i Media

Absolwentka Wydziału Wiedzy o Teatrze w Akademii Teatralnej w Warszawie oraz Nauczycielskiego Kolegium Języka Francuskiego UW. W CEO od 2005 roku, początkowo jako koordynatorka programów (m.in. „Literacki atlas Polski”, „Włącz się. Młodzi i media”), a od 2016 roku szefowa działu Kultura i Media.

Wspiera koordynatorki i koordynatorów w realizacji programów z obszarów „Ucz otwartości” i „Otwieraj na kulturę”. Autorka materiałów edukacyjnych, programów szkoleń i kursów e-learningowych. Animatorka kultury i trenerka. Stypendystka Ministra Kultury oraz współzałożycielka i członkini Zarządu Stowarzyszenia Rodzin i Przyjaciół Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną „Chata z pomysłami”.

Jan Dąbkowski

szef programu „Szkoła otwartości"

Trener, koordynator działań, a także autor scenariuszy m.in. edukacji medialnej i dziennikarskiej, obywatelskiej, antydyskryminacyjnej, dot. praw człowieka. Wspiera kadrę szkół w działaniach, które rozwijają u uczniów kompetencje społeczno-emocjonalne, a nauczycielkom pomagają w reagowaniu na dyskryminację i przemoc.

Absolwent Uniwersytetu Warszawskiego. Wspiera szkoły w Warszawskim Centrum Innowacji Edukacyjnych i Szkoleń. Od 2002 roku pracuje z dziećmi, młodzieżą, studentami, edukatorkami, nauczycielami, liderkami lokalnymi, grupami, organizacjami i instytucjami z całej Polski i Europy.

Zuzanna Krzysztofik

koordynatorka, program „Szkoła otwartości"

Absolwentka Instytutu Lingwistyki Stosowanej na Uniwersytecie Warszawskim oraz Instytutu Etnologii na Wolnym Uniwersytecie Berlińskim. Od 2020 roku prowadzi Stowarzyszenie „Z Siedzibą w Warszawie”, które zajmuje się edukacją w interaktywnej, włączającej formule, w tym psychoedukacją i uniwersalnymi formami edukacji kulturalnej.

Wcześniej przez dziesięć lat pracowała jako koordynatorka projektów edukacyjnych w Fundacji Habitat for Humanity Poland i Państwowym Muzeum Etnograficznym w Warszawie. Kierowała także działem kultury w organizacji młodzieżowej djo-Deutsche Jugend in Europa w Berlinie.

Emilia Kędziorek

koordynatorka, program „Wychowanie to podstawa”

Przez 27 lat nauczycielka w warszawskich liceach (język łaciński, język polski, wiedza o kulturze). Certyfikowana trenerka redukcji stresu przy pomocy technik uważności (MBSR); prowadzi bloga poświęconego uważności (mindfulness); interesuje się zastosowaniem uważności, Self-Reg i NVC w pracy z uczniami i nauczycielami.